Life Style

Hafta Sonu Kaçış Planı: Juico

18 Aralık 2016

dscf2042-001 dscf2051-001

Gitmeyi hiçbir zaman kaçmakla özleştirmediğim için, kaçış ancak insanın kendisinden olur sevgili seyirciler. Kendinden kaçtığında tozu, kiri, sapı, çöpü halının altına süpürmekten öteye gidemezsin. Geçenlerde Twitter‘da dediğim gibi gün içerisinde belirli müddet kendimle kalamadığımda gerçekten sinirli, sevimsiz bir insan oluyorum. Çünkü benim kaçış planlarım kendimden değil, başkalarından. Sizinle anlaşamıyorum insanoğlu.

Fotoğraflar ne diyor ben ne diyorum değil mi? İşte burası öyle bir blog… Ne bekliyordun, Juico ile günde 70 kilo verdim ve boyut değiştirerek, görünmezliğe ulaştım mı deseydim? 

Bu Juico’ları uzun zamandır görüyor ve merak ediyordum. Detoks yapabileceğime inanmıyorum çünkü ben yemeye düşkün bir insanım. Her şeyi yemem, hatta son zamanlarda yediğim şeyler daha da kısıtlı bir hal aldı, kasıt yok ama damak zevkim ve vücudumun istediklerini anlamamla beraber beslenme düzenim tamamiyle değişti diyebilirim. Mesela et, tavuğu tamamen çıkarttım. Balık sanıyorum ki en son 5-6 ay önce yedim ama onun da bana bir faydası olduğuna inanmıyorum. Mesela bu aralar yumurtayla da aram çok bozuk. Böyle lezzetsiz bir şeyi insanoğlu neden yemeye çalışır anlayamıyorum. Evet, omletlerle birtakım sebzelerle bir şeye benzeyebiliyor ama benim için büyük eziyet.

Yukarıdaki garip beslenme vurgularından sonra “ya ben bunu okuyacağıma Canan Karatay’la lahmacun yerim daha iyi” demediysen, şimdi Juico’lar ile ne yaptığıma devam ediyorum. İşe başlamadan önce haftada 2-3 spora giden, yediğine içtiğine dikkat eden biriydim. Ama hareket etmeyi bırakınca vücut da kendini bırakıyor. Aslında öğle yemeklerinde inanılmaz sağlıklı besleniyorum ama şu öğle yemeğinden sonra bastıran 15:00-16:00 arası açlıkları yok mu, onlar beni mahvetti. Çikolatasıydı, bisküvisiydi, badem şekeriydi -evet en son buna geldi durum- sık sık zararlı şeyler atıştırır oldum. Şeker vücudunuzun düşmanı, bunu ciddiye alın. 

Eskisi kadar şekere düşkün değilim. Çoğu tatlı ile ilişkimi kestim ve kendi yaptığım alternatif tariflerle pastane ve cafe’lerde satılanlardan daha lezzetli şeyler yapar hale geldim. Ama kutup ayısı genlerine sahip olduğunu düşünüyorum. Buz tutmuş su kenarında uyusam bile bana yarıyor. Bu bahsettiğim majör bir kilo problemi değil. Ancak öyle bir yapıya sahibim ki midem duyduğu her kelimeden etkilenip, yatağı üzerinde ayaklarını sallaya sallaya ağlacak bir ergen gibi. Yeme-içme konusunda çok dikkatli olmam gerekiyor. Bağırsaklar ise adeta en ufak bir duygusal boşluğumu bekliyor. İşte hal böyleyken, bu hafta sonu bazı öğünlerime Juico’lar ekleyerek bende nasıl etkiler yaratacak onu görmek istedim.

İyi bir PR çalışmasına sahip bu markanın tek eksiği Ekşi’de hakkında yazılanlar. Neredeyse 6-7 tane yorum var ve hepsi olumsuz. İlk kez satın almadan önce bu yorumlar tereddüt etmemi sağladı ama sonra hatırladım ki benim bile Ekşi sözlükte başlığım var ve bu başlığın altındaki 2 yorumdan 1 tanesi kötü. 

Kahveli Juico’ya ba-yıl-dım! SEVGİLİ JUICO BU SATIRLARI OKURSAN BANA KOLİ KOLİ YOLLAR MISIN? Karşılığında “off çok iyi, yalnız çok iyi, ama baya iyi” şeklinde post’lar paylaşabilirim. Bkz: Sponsorluk çalışmasından hiç anlamayan blogger/vlogger. Çok övülen Beyaz‘ı ise hiçççç mi hiç sevmedim. Öğk, böğk. Hiç de bir tadı yok yani. En azından keskin birtakım tatlı şeyler gelse hoş olurdu, ama bekledim ve gelmedi. Yabanmersinin baskın olduğu Mor‘u görece Beyaz’a göre daha çok sevdim, en azından içimi rahattı. Geriye bir tek Matcha Tea Latte kaldı, onu henüz denemeye cesaret edemedim. İçlerinden en çok onu sevmeyeceğimi düşündüğüm için sona sakladım. Ve Cumartesiyi daha az katı gıda tüketerek geçirirken, Pazar günü kendi beslenme düzenime döndüğümü söyleyebilirim. Daha önce Matcha içmemiş bir insan olarak onu da tükettiğimde buraya dipnot olarak ekleyeceğim.

Şimdi gelelim artı ve eksilerine…

Artılar:

 1. Sipariş ettiğiniz gün için size özel üretiliyor içecekler.
 2. Web sitesinde her şey çok detaylı anlatılıyor, belli ki zamanında bol bol soru yanıtlamaya maruz kalmışlar:)
 3. Ülkece mağduru olduğumuz kargo şirketleri ile çalışmıyorlar kendi kuryeleri var ve bu kuryeler hem evde olanlar hem de hafta içi mesai saatinde dışarıda olanlara uygun saatlerde eve getirebiliyorlar.
 4. Vegan beslenmeyi denemek istiyorsanız özellikle tavsiye ederim.
 5. Buzdolabında tazeliklerini 3 gün boyunca koruyabiliyorlar.
 6. Kahveliyi gerçekten sevdim, torpil geçiyorum.
 7. Eve geldiğinde içecekler buz gibiydi. Kutuyu alüminyum folyo ile sarıp içerisine serin tutması için jel şeklinde olan buz koymuşlardı

Eksiler:

 1. 1 içeceğin minimum ücreti 14-15 TL ve sonuç itibariyle pahalı.
 2. Kargo ücreti 15 TL, 100 TL üzeri alışverişlerde ücretsiz.
 3. Şişelerin plastik olması taşınabilirlik konusunda artı da olsa, firmanın misyonu ile uyuştuğunu düşünmüyorum.
 4. Yoğun kıvamlı içecekleri sevmeyenlere göre değil, dibe doğru tortular oluşuyor.
 5. Yalnızca detoks olarak bu içecekleri tüketseydim büyük olasılıkla tamamen evde geçirdiğim bir günü tercih ederdim bu bir eksi mi bilmiyorum ama detoks paketi almayı düşünenler bunu böyle değerlendirebilir.

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!