Genel, Sanat

Pera64

27 Haziran 2016
pera-64-istanbul

DSCF0013-001 DSCF0017 DSCF0019-001

Açılışından itibaren gelen sergi haberleri ile merak ettiğim bir mekandı Pera64. Pera’da Meşrutiyet Caddesi’nde numara 64’te kendisini görmek mümkün. Pera64’ün bir tasarım dükkanı olduğunu ve aynı zamanda da sergilere ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Benimsedikleri pop-art kültürü ile uyumlu bir tasarımı ve konsepti var mekanın. Aynı zamanda içeride ufak bir “paradise” havası da hakim. Neden cennet değil de paradise yazdığımı sormayın.. Hani tatil yapılan yerlerde denizden çıktığınız halinizle girdiğiniz dükkanlar vardır ya, her nedense Pera64’ten içeri girdiğimde böyle bir hava hissettim. Beyoğlu’nun sıcağında başıma güneş geçmiş de olabilir tabii ben bunları hayal ederken.

“Challenging the idea of a static place, PERA64 provides a hybrid space to showcase a wide range of creative collaborations as well as pop-up experiences.”

Pera64 kendini yukarıdaki şekilde tanımlıyor, Facebook sayfalarında bu şekilde bir açıklama buldum. Henüz resmi web siteleri yok diye tahmin ediyorum, ama Instagram sayfalarını takip edebilirsiniz eğer merak ediyorsanız. 3 Ağustos’a kadar da Jefferson Hack & Ferdinando Verderi’nin Posterlerinin sergilendiği sergiyi gezebilirsiniz.

Gözüme takılan detaylar:

  • Pera64 yazılı bez çantaları da beğendiğimi söylemeliyim, fiyatı 20 TL.
  • Sergilenen afişlerin baskılı olduğu t-shirt’leri dilerseniz satın alabilirsiniz.

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!