Life Style

Mambocıno Coffee – Kadıköy / Moda

31 Mayıs 2016

Söz konusu Anadolu Yakası olunca ben karşının taksisiyim. Ama neredeyse çoğu sevdiğim arkadaşım Anadolu Yakasında oturuyor. Bu yüzden yolum sık sık karşıya düşüyor. Lisedeyken benden büyüklerin “Anadolu Yakası’nda oturacaksın İstanbul’da” muhabbetini hiç anlamazdım, Avrupa Yakası varken “karşıya” bir anlam veremezdim. Yıllar geçtikçe ne demek istediklerini anlıyorum. Aslına bakarsanız, iki yakası da sizin olsun. En güzel İstanbul, uzaktaki İstanbul. 

Moda son 2-3 yılda sık sık gidip geldiğim bir lokasyon oldu. Bundan önce Kadıköy benim için sahil ve birtakım sıkıcılıktan ibaretti maalesef. Bir zamanların Cihangiri neyse şimdinin Moda’sı da o. Veya şimdinin Karaköy’ü. Ama Moda sempatik olanı, daha mahallemsi olanı. Karaköy gibi sonradan yapılaşmış değil, hala yürürken kendi sakinlerini görmek mümkün. Az ünlü veya yeni proje bekleyen oyuncu konusunda Cihangir ve Moda arasında yıldız savaşları var diyebiliriz. 

Kadıköy sahilden Moda’ya gidecekseniz benim en sevdiğim yolu tarif etmek istiyorum size; sahilin en ucundan, yani Bakırköy İdo’sunun oradan dümdüz yukarı çıkmak. Moda Deniz Klübü’nün güzergahı oluyor sanırım bu. Yer-yön konusunda o kadar kötüyüm ki, şimdiye kadar bir seyahatte kaybolup, gezegen değiştirerek yola devam etmiş olmam gerekirdi.

Moda’daki cafeler hafif Berlin vari. Öğrenci ve freelance çalışanların dostu. Bilgisayarınız ve kahveniz ile “instagram pozu” tadında saatlerce çalışabilirsiniz. Size çeşit çeşit kahve öneremeyeceğim çünkü benim tercihim hep çok düz; filtre kahve. Eğer o yoksa da americano. Moda’daki her cafenin çeşit çeşit tatlıları var. Ben genellikle sabah – öğle saatleri arasında gittiğim için kahvaltı türünde bir şeyler atıştırıyorum. Ve et tüketmeyenler için de yiyecek alternatifleri var.

Ufak-şirin bir cafe için bazen bu bölgedeki fiyatları yüksek bulsam da, çoğu zaman verdiği hizmet dolayısıyla hak ediyorlar. Yine bu civarda tercih etmek isterseniz Starbucks, Cafe Nero da mevcut. 180 Coffee Bakery ve Naan Bakeshop da bu bölgenin sevilen mekanlarından. Bir sonraki keşif turuna kadar kendinize iyi bakın. Sevgiler, saygılar ve tabii ki de ciao!

Mambocino Coffee
Caferağa, Moda Cd. 270-1, 34710 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!