Genel, Life Style

Mektup/Kart Yazmak

20 Mayıs 2015

En son ne zaman mektup yazdınız diye teknolojinin gelişmesi ile unutulan değerlerimiz hakkında bir kompozisyon yazmayacağım tabii ki de. Uzun zamandır mektup yazmamış ve kart atmamış olmanız beni niye ilgilendirsin? Niye bu kadar tavırlı başladım bilmiyorum ama sanırım “mektup yazın unutuldu, vintage-retro seven daktilo bağımlıları” gibi bir mesaj vermek istemediğimden. Zaten ben ne zaman kırtasiye görsem gider kartlara bir bakarım. Burada maalesef değişik temalı kartlar bulmak mümkün değil. Ya anne-babalar gününe özel çıkan, pek de esprili olmayan ve espriliymiş taklidi yapan kartlar var. Ya da kan damlayan gül gif’ini andıran aşk temalı, görünce tansiyon düşüren kalpli kartlar mevcut.
Ben bilhassa (bu kelimeyi kullanmak günüme anlam kattı) Almanya’dayken sık sık buradaki arkadaşlarıma, aileme kart yolluyordum. Mesela böyle şeyleri şehir içinde de yapmak inanılmaz keyifli. Evini, iş adresini bildiğiniz bir sevdiğinize niye böyle ufak sürprizler yapmayasınız ki? Yurt dışından gelen kartların pulunu bile seviyorum ben.
Buradaki kartların sıkıcılığından bahsettim ama o zaman hemen bi tavsiye gelsin: bu yazıyı yazmama sebep Beşiktaş’ta bulunan Kabalcı Kitabevi. Kartların önüne bir sandalye çektim ve tek tek hepsini inceledim diyebilirim. Çok güzel kartları var gerçekten. 1. ve 2. fotoğrafta gördüğünüz kartları da Kabalcı’dan aldım. Bu basit ama sevimli ayı illüstrasyonları çok hoşuma gitti. Yeri gelince arkadaşlarıma hediye olarak gidecek. Bir tanesi “happy birthday sport” diyor. Bunu pilates düşkünü, kardiyo bağımlısı bir arkadaşıma, “get well soon” (bunu aldıktan sonra fark ettim) yazanını da havalar soğuduğunda grip/nezle olacak birine saklayacağım. Görüldüğü üzere iyi günde de kötü günde de kartlarım herkesin yanında. Bu yazıdan sonra bir yerlerde değişik/eğlenceli kartlar görünce bana haber verirsiniz herhalde? Herkesin posta kutusuna yakın zamanda sürpriz bir mektup düşmesini diliyorum. En kötü gelen elektrik faturası olur, yapacak bir şey yok..

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!