Türkiye

Rumeli Çikolatacısı – Kadıköy

17 Nisan 2015
Sıcak çikolata konusunda bir hassasiyetim var. Kuvertür bitter çikolata ile üşenmeden her an evde sıcak çikolata hazırlayabilirim(insanın niye böyle bir özelliği olur ki?) Şimdiye kadar en iyisini ise Zürih‘te içmiştim (seyahat bloggerı olmak böyle örnekler vermeyi gerektirir) Sıcak çikolatanın lezzetini belirleyen en önemli şey çikolatanın kalitesi. Toz kıvamında hazır yapılan sıcak çikolatalar nesquik-süt lezzetinden öteye gidemiyor. Bu yüzden sipariş etmeden önce mutlaka sıcak çikolatanın hazır olup olmadığını sorgulayın. Sıcak çikolata ciddi bir iştir, şakaya gelmez. Öyle her gördüğünüz kremalı, marshmallow’lu şeyi sıcak çikolata diye içmeyin. Bu son iki cümleyi google araştırmalarında “büyü nasıl yapılır, bağlama büyüsü” yazarak blog’uma ulaşanlar için özel olarak ekledim. Sevdiğinize bir sıcak çikolata yapın bakın nasıl bağlanıyor.
Lafı uzatasım geldi sayın seyirciler. Aslında böyle yazılar yazarken, marka-restoran ismi verirken tedirgin olmuyor da değilim.Neticede günün birinde bir marka ile işbirliği yapabilmek adına kendini deneme tahtasında çeviren blog’lara dönüşmek en büyük korkum. Çok şükür böyle bir şey de olmuyor zaten yıllardır takipçi sayım sabit, nötr ama yanar dönerli reklam panosu temalı bloglar aldı yürüdü ve sana, bana “canım takipçilerim” diye seslenmeye bile başladılar değil mi? Takipçi nedir ya. Çok enteresan. Kim kimi takip ediyor? Yok öyle şeyler..
Derken; hizmetinden ve lezzetinden memnun kaldığım bir yerden neden bahsetmeyeyim diye düşündüm, zaten daha önce de birçok yer tavsiye ettim ve  isim verdim ama genel olarak bu duruma bir açıklık getirmek istedim. O zaman Rumeli Çikolatacısını rahatlıkla herkese önerebilirim. Zaten Instagram’da “ne yesem de bir türlü doymasam” gibi sayfalar sık sık paylaşıyor. Ben de açıkçası bu şekilde keşfettim. Daha sonra 1 ay boyunca “gideyim, gitmeliyim, gideyazdım” derken moda şubesine gittim. İçerisi oldukça küçük. Hatta anaokulunu anımsatan sandalye ve masa düzeni var yani her şey ufak tefek. Camdan bir dolapta birbirinden harika çikolatalar göz kırpıyor. Tatlılarından da denemek istiyordum ancak sıcak çikolatanın bu denli lezzetli oluşu benim için gayet yeterli oldu. Bir sonraki sefere türk kahvesi eşliğinde çikolata tabağı almayı düşünüyorum. Vitrine yapışık, sıcak çikolatanın toplumdaki yeri hakkında seminer veren birini görürseniz; tanımamazlıktan gelin. Lakin o ben değilim, ne alakası var? Ayrıca havalar ısındı neden sıcak çikolata diyenler olursa bana haber etsin adrese klima gönderiyorum. Bugün canım böyle bir yazı yazmak istedi. Sizin de canınızın istediğini yaptığınız bir gün olsun:)

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!