Sanat

Dilan Bozyel Kadrajdaki Hikaye – Söyleşiye son 2 gün!

28 Mart 2015
Mezun olmama 1-2 ay, bitirme projeme ise yalnızca 2 gün kaldı! Öyle enteresan günler yaşıyorum ki bir yandan hiç sevmem “ne yoğunum, en çok ben yoğunum, yoğun yoğunum” demeyi ama sanırım gerçekten yoğunum diyemeyecek kadar yoğunum. Başta bir hayal ile başladı her şey. Olacağına bir şekilde inanıyordum ancak nasıl altından kalkabilirim onu bilmiyordum. Bir yandan karşımda yalnızca fotoğrafları ile değil hali, tavrı ile de hayranlık uyandıran biri var. Onunla beraber aynı sahnede olacak olmak büyük heyecan. Kimden mi bahsediyorum; tabii ki Dilan Bozyel. 1 Nisan Çarşamba akşamı Maslak Sheraton’da 26. katta Qubbe’de fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel ile birlikte Kadrajdaki Hikaye isimli söyleyişiyi gerçekleştiriyoruz. Ve herkesi etkinliğe bekliyoruz. Katılım ücretsizdir.
Belki projeyi atlattıktan sonra, yani ilerleyen günlerde sponsorluk aramalarına yönelik bir yazı hazırlarım. Bu proje benim için o kadar çok ilklere vesile oldu ki.. Proje dosyamın gitmediği kurumsal firma kalmadı galiba. Sağ olsunlar hepsi de teker teker geri çevirdi. Hatta kimi zaman “Merve hanım, projenizi çok beğendik ancak maalesef bütçemiz..” gibi açıklamalarla geldiler. Olur mu öyle şey hemen hesabınıza gönderecek olduğum parayı alın ve bi daha ne zaman sıkışırsanız beni aramayı unutmayın demek istedim. Ve anladım ki prensip olarak kültür-sanat projelerine bütçe ayırmıyorlar. Özellikle şahıs ve öğrenci projesi olduğu zaman ise projenin onay alması neredeyse imkansız. Haklı oldukları noktalar da var elbette. Özellikle sponsorluk görüşmeleri sırasında oldukça meşhur bir fotoğraf markasında içtiğim ıhlamurun hakkını vermek istiyorum, her ne kadar pazarlama departmanı sponsorluğu kabul etmemiş olsa da.. 
Peki niye sponsorluk, neden sponsorluk diyecek olursanız hemen açıklıyorum; İstanbul Kültür Üniversitesi’nde sanat yönetimi bölümünde dördüncü sınıf öğrencisiyim. Bitirme projem olarak gerçekleşen bu proje de zorunlu bir dersimin parçası. Hatta parçası değil ta kendisi. Okulun jürisine giriyor ve master chef edasıyla değerlendiriliyoruz. Sponsor bulabilmek de önemli kriterler arasında. En önemli sponsorum olan Qubbe Istanbul projeme ev sahipliği yapıyor. Eğer projeye dair sorularınız varsa, nasıl geliştiğini merak ediyorsanız 1 Nisan sonrasında böyle bir yazı hazırlayabilir, benim için enteresan ve unutulmaz olan bu tecrübeyi  burada paylaşabilirim.
Ama şimdi saatleri ayarlıyor, ajanda, not defteri, telefon, kağıt ne varsa etrafımızda oraya 1 Nisan 2015 Çarşamba saat 19.30‘u not ediyoruz. Metrodan İTÜ Ayazağa istasyonunda iniyor, Maslak Plazalar çıkışından çıkarak, ışıklardan karşıya geçip, araç yolunun tersine 2 dakika yürüyoruz ve Maslak Sheraton‘a ulaşıyoruz. Asansöre binip 26. kata ışınlanıp Kadrajdaki Hikaye‘nin bir parçası oluyoruz:)

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!