Life Style, Seyahat

Seyahat Çantam: What’s in my travel bag? (Summer Edition)

29 Temmuz 2014
Ey yaz mevsimini sevenler, güneşi dört gözle bekleyenler; size sesleniyorum!! Güneşin cayır cayır yaktığı şehir hayatından memnun musunuz? Ben değilim. Neyse ki 5-10 günlüğüne bir tatil fırsatım oldu da güneş ile aramı düzeltir gibi oldum. O da şöyle oldu; denize girdiğim saatlerde balıklar bile uyuyor, öyle düşünün. Şimdi, bu post’da bir babaanne edasıyla “aman yavrum güneş kremini, şapkanı eksik etme yanından” diyeceğim. Çünkü yazın gittiğim seyahatlerde/tatillerde benim çantamda “güneşten nasıl KAÇARIM” temalı eşyalar bulunuyor. İlk olarak +50 olan her türlü güneş kremini(1) itinayla topluyorum eczanelerden. Bunların neden +100’ü +200^ü yok ki? Şaka bir yana bu kullandıklarım güneşten korunmakta ciddi anlamda etkililer. Özellikle eczanelerde markaların yaptıkları paketlere mutlaka göz atın. Kremler, losyonlar, termal spreyler paket halinde kampanyada oluyor. Hem de seyahat boyunda olan ürünlerden oluşan bu paketler bavula da rahat sığıyor.
Yaz tatilinde Dr. Yavuz Dizdar’ın “Yemezler” isimli kitabını(2) okumaya başladım. Uzun zaman önce almıştım ancak şimdi okumak için fırsat bulabildim. En yakın #pazarokuması‘nda bu kitaptan bahsedeceğim. Havuzdan, denizden çıktıktan sonra ıslak mendil(3) mutlaka gerekir. Güneş kremi sürersiniz yapış yapış olursunuz, üzerinize dondurma damlar vs derken bu gibi ürünler baş tacı edilmeli. Nasıl, bir babaanne tadı yakalıyor muyum? 

Dudak nemlendiricileri(4) ve anında mod değiştirme etkili olan ipod(5)‘umun ne kadar gerekli olduğundan ilk “seyahat çantam” yazısında bahsetmiştim. Şekerler(6)den de bahsettim. Ben ki, marketlerde jelibonların, şekerlemelerin olduğu rafları her hafta kontrol eden biriyim. Haribo’nun yaza özel çıkardığı bu “vanilyalı dondurma” tadındaki jelibonlar ise bir harika. Her markette bulunmuyor ama bir şekilde bulun, ulaşın onlara. Bana da ayırmayı unutmayın.. Güneş gözlüğü(7)nü de aile hekiminiz olarak mutlaka öneriyorum. Bilhassa gece uçuşu sonrası, havaalanında “hollywood effect” dediğimiz(?) havayı yakalamak için birebir..

When I travel, I need my essentials with me. Last month, I’ve mentioned them in my “What’s in my travel bag?”post after my Bishkek trip. Here we’re talking about my travel bag again with the summer edition. First things first, summer means sun. That means +50 factor suncream(1) is necessary for every pale skin. I can recommend on Vichy’s suncreams, they’re doing a good job. Also do’not forget to check the drugstores. Sometimes they have sets with suncream and face cream. These travel sets can easily fit with your baggage. Reading a book(2) with the sound of waves.. Just perfect! Feeling clean is always important for being comfy. Wet wipes(3) will save your life after using the suncream. I’ve also mentioned that lipbalm(4) and ipod(5) are just necessary for every single travel. Music can change the life? (Indeed) Also sunglasses(6) could change your life in few minutes. Wear them after your night flight, at the airport and see the “hollywood effect”-just kidding- Last but not least, I just wanna say SWEETIES(7). Last week I found the amazing Haribo, which is just for summer and its with vanilla flavour<3

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!