Genel

Bilmediğiniz gibi..

28 Mart 2013
Blog okumayı hala ve hala çok seviyorum, nedense benim için çok özel bir platform. Gerçekten neden olduğunu bilmiyorum.Artık herkesin blogger olması klişesinden ziyade artık bütün bloggerlar “ah nerede o eski blogger ortamı, şimdi herkes onun, bunun, şunun peşinde” diyor. E, hepimiz zaten bunu diyoruz peki kimler onun, bunun ve şunun peşinde? Sanırım onlarda yine biziz..
“Biz” olma kısmında en çok karıştırdığımız nokta ise bir şeyi kötüleyecek olduğumuz zaman biz,siz,onları kullanıyoruz. Yani biri de çıkıp bu günlere beraber geldik, iyisiyle kötüsüyle “biz yaptık” demez. Genellikle herkes gideceği yere tek başına, tüm zorluklara rağmen mücadele ederek gitmiş yegane kişi olmak ister. Oysa çıkacağı yolda önüne koyulan her engel başarının zemini değil ta kendisidir. Bu durumda başarı kesinlikle tekil bir çalışmadan oluşan bir olgu değil, olumsuz faktörlerin canla başla yoğurduğu bir hamurdur. Bir yandan ise başarı o kadar büyük bir mesele değildir, başarı gerçekten bir hamurdur. Başarının sonrasında ne ile şekilleneceği önemlidir. Yani hamurun fırından çıktıktan sonra neye benzeyeceği asıl mesele.
Başa dönecek olursam, blog okumayı seviyorum ama blog okumak bana kendimi artık başka bir dünyadaymışım gibi hissettiriyor. Sevgi sözcüklerini 10 saniye içerisinde birbirine yazan, hemen samimi olan bu dünya benim için yüzyıl öteden gidiyor. Beni en çok hayrete düşüren detaylardan biri de artık herkesin kendini herkese anlatmış olması. “Bildiğiniz gibi ben şunu çok seviyorum..” cümlesini o kadar çok yerde gördüm ki, neyi kaçırıyorum diye kendime bir sordum. Ya da bir şey kaçırıyor muyum.. Bilinen, belirgin özellikler ve istisnai durumlar dışında da biliniyor olalım istiyoruz. İyi de neden?
Bilmediğiniz gibi yaşamaya ben devam ediyorum.. 

You Might Also Like

No Comments

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!